SEO nedir ve nasıl yapılır?

Ic dis optimizasyon

Günümüzde artık internet sitelerinin önem kazanmasıyla beraber, yapılan internet sitelerinin duyulması ve internette gezinen kişilerin oluşturulan siteyi kolayca bulabilmesi önem kazanmıştır. Gösterimde olan internet sitelerine ziyaretlerin büyük çoğunluğu arama motorları üzerinden yapılmaktadır. Arama motorlarında aynı konu üzerinde bir çok internet sitesi bulunmaktadır ve sizin internet sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olması internet sitenize daha çok ziyaretçi gelmesini sağlamaktadır.

İnternet sitenizin arama motorlarından üst sıralarda çıkması için arama motorlarına sizin yararlı bir site olduğunuzu ispatlanması gerekmektedir. Bunun içinde arama motorlarına yararlı bir site olarak tanımlanması için bazı teknik düzeltmeler yapılması gerekmektedir. Bu yapılan teknik düzeltmelere günümüzde SEO adı verilmektedir.

SEO nedir? Size konu ile ilgili kısaca bir bilgi verelim.

İngilizce diline Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) ‘un baş harflerinin kısaltması olan SEO, internet sitenizin arama motorları tarafından kolayca tanımlanabilmesi ve sizin internet sitenizin yararlı bir site olduğunun anlaşılabilmesi için yapılan teknik düzenlemelerdir.

SEO sizin sitenizin arama motorlarında yararlı bir site olduğunuzu ve ziyaretçi tarafından yapılan aramalarda internet sayfanızın üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir teknik çalışmadır.

Sitenizde yapılan SEO çalışması sayesinde internet sitenize daha çok ziyaretçi gelmesi ve websitenizi ayrıca bir reklam vermeden popüler olmasını sağlamaktadır.

Seo nasıl yapılır?

SEO çalışmasında en önemli özellik sitenizin içeriğinde ana bir konu olması ve bu konunun anahtar kelimelerinin iyi belirlenmesi gerekmektedir. Eğer sitenizin konusu ile ilgili anahtar kelimeleri doğru yerleştirmezseniz sitenizin popüler olması imkansızlaşır. En önemli etkenlerden biri anahtar kelimelerdir.

Sitenizde paylaşacağınız içerikler kendinize ait olması önemlidir. Eğer ki kopya içerik kullanırsanız bu arama motorları tarafından farkedilip sizin yararsız bir site olduğunuz anlaşılacaktır.

İnternet sitenize gelen ziyaretçilerinize eğer yararlı bir hizmet verirseniz bu arama motorları tarafından farkedilir ve siz popüler bir internet site olabilirsiniz.

Seo nedir

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir